1 % Podatku na ASTOR

SZANOWNI PAŃSTWO!
Będziemy bardzo wdzięczni jeżeli wybiorą Państwo nasze Stowarzyszenie - Organizację Pożytku Publicznego zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem
KRS - 0000327642  aby przekazać 1% swego podatku.
Przypominamy iż w ten sposób wspierają państwo największą i najstarszą organizację sportową w naszej miejscowości :D
Jak to zrobić? Na naszej stronie w przedziale "Aktualności" podaliśmy instrukcję...
Przed wypełnieniem (PIT-u), lub w razie jakichkolwiek pytań prosimy się z nami skontaktować:

• autor: Wonsky, 2013-09-25 13:09

Za nami kolejne 2 kolejki rozgrywek B klasy. U siebie podejmowaliśmy dotychczasowego lidera - Malinkę Malin, a następnie gościliśmy na boisku w Krynicznie. Krótkie opisy meczy w rozwinięciu - zapraszam do czytania i komentowania.

Astor Głuchów Górny - Malinka Malin

15 września na nasze boisko przyjechała drużyna z Malina - dotychczasowy lider rozgrywek. P niezłych dwóch pierwszych meczach mieliśmy duże apetyty na dobrą grę i kolejne punkty. Od początku spotkania ruszyliśmy do ataków. Już w 4 minucie dał o sobie znać Pilsu, który uderzył z rzutu wolnego z ok. 20 metrów, ale bramkarz wyratował się wybiciem piłki na rzut rożny. Kilka minut później ponownie Mateusz ruszył aktywnie prawą stroną, a jego strzał wylądował w rękach bramkarza. Goście odpowiedzieli bardzo skutecznie. W 15 minucie spotkania w zamieszaniu podbramkowym Dawid wślizgiem wszedł w nogi rywala i sędzia bez wahania pokazał na wapno. Piłkarz Malinki pewnym strzałem pokonał Żyla i musieliśmy odrabiać straty. W 20 minucie spotkania wyśmienitą okazję miał Szosti, wyszedł sam na sam z bramkarzem. Troszkę za mocno wypuścił sobie piłkę ale podczas mijania goalkeepera został mocno kopnięty. Sędzia nawet nie zagwizdał, gdyż jak tłumaczył - zawodnik wywrócił się dopiero po dwóch metrach. Paweł w wyniku odniesionej kontuzji opuścił boisko. Jeszcze się nie otrząsnęliśmy po stracie Szostiego a już przegrywaliśmy 0:2. Goście rozklepali naszą obronę i objęli dwubramkowe prowadzenie. To było niczym zimny prysznic. Ruszyliśmy do ataku. W 30 minucie uderzał Wójcik - w efekcie tylko rzut rożny. Ale co się nie udało za pierwszym razem - wyszło po chwili. Do rzutu wolnego z 30 metrów podszedł Wójcik i pięknym lobem pokonał ewidentnie źle ustawionego bramkarza Malinki. Złapaliśmy kontakt, ale do przerwy nic się już nie zmieniło.

W drugiej połowie od początku spotkania trwałą ostra walka w środku pola. Minuty płynęły jak szalone ale wynik się nie zmieniał. W 71 minucie faulowany był Marcel. W pole karne dośrodkował z rzutu wolnego Pilsu, a piękną bramkę głową zdobył Muki ! Osiągnęliśmy wymarzony remis, na dodatek jeden z piłkarzy gości został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Do końca spotkania zostało 10 minut, graliśmy w przewadze. Każdy czytający, pewnie wyobraża sobie, że trzeba ten fakt wykorzystać lub chociaż dowieść remis do końca. Natomiast to co stało się na boisku przekroczyło wszystkie granice. Malinka Malin w osłabieniu zdobyła w 8 minut TRZY bramki !!! Najpierw po rzucie rożnym, zupełnie niekryty zawodnik w polu karnym głową pokonał Dawida. Dosłownie chwilę później straciliśmy piłkę w środku pola, szybka kontra i kolejna bramka. Jak by tego było mało w ostatniej minucie po kolejnym rzucie rożnym i kolejnym błędzie obrony - bramka na 2:5. Dodatkowo kontuzje odnieśli Szosti i Fabryk. Po meczu na wiadomość, że będziemy sprawdzać karty - jeden z zawodników Malinki tak zaczął ubliżać trenerowi Głuchowa, że zainteresował się tym sędzia i pokazał mu czerwony kartonik. Zawodnika tego nie było podczas sprawdzania kart. Wnioskowaliśmy o walkowera w związku z tą sytuacją. Ale na posiedzeniu DZPN ustalono, że jeśli zawodnik schodzi z boiska w 82 minucie a chęć sprawdzania kart wykazujemy w 85 - to zawodnika tego może nie być podczas sprawdzania. Cóż, humory zostały popsute na resztę niedzieli. A miało być tak pięknie.

Kometa Kryniczno - Astor Głuchów Górny

Kolejna niedziela, kolejne zmagania B klasy. Tym razem byliśmy goszczeni w Krynicznie. Niestety praktycznie bez ławki rezerwowych z graczami B klasowymi z powodu kontuzji lub nieobecności. Rozpoczęliśmy bardzo szybko i z pazurem bo już w 20 sekundzie Mateusz Wójcikowski oddał bardzo groźny strzał na bramkę z 20 metrów ale bramkarz ratował się wybiciem na korner. Kolejnego ataku nie zdążyliśmy wyprowadzić a już przegrywaliśmy. Na lewej stronie boiska Bule uciekł pomocnik,m silnie dośrodkował, w polu karnym Dawid zderzył się z Gazem a napastnik Kryniczna głową skierował piłkę do bramki. Mimo tej straty usiłowaliśmy przejąć inicjatywę, ale świetnie taktycznie grali piłkarze Komety, co chwilę dręcząc nas groźnymi kontrami. Nasze akcje przerywane były faulami i mimo, że sędzia kilkukrotnie powtarzał zawodnikom Kryniczna słowa "ostatnie ostrzeżenie" - w konsekwencji, żaden z nich za takie faule nie ujrzał żółtej kartki. A należało się co najmniej dwóm graczom. W 30 minucie Marcel bardzo nieumiejętnie usiłował wymusić rzut karny - ale krzyk i wywrócenie się to zdecydowanie za mało nawet na tak źle sędziującego arbitra - w efekcie żółty kartonik dla Pijora. Szansę na remis mieliśmy w 40 minucie. Fantastycznie prawą stroną urwał się Kaziu, podał wzdłuż linii końcowej boiska do Pilsa, Mati nie trafił z 3 metrów do pustej bramki. Ale to byłą najgroźniejsza akcja w pierwszej połowie dla Astora.

Drugą połowę rozpoczęliśmy... w fatalnym stylu. Straciliśmy 2 bramki w pięć minut. Znów odezwał się koszmar z meczu z Malinką. Szybkie akcje Komety okazały się zabójcze. Po strzeleniu 3 bramek, Kryniczno grało bardzo spokojnie, utrzymując się jak najdłużej przy piłce. Nasi piłkarze tracili masę sił, ale bez żadnego efektu. Jeśli już w drugiej połowie mieliśmy jakąś akcję - to albo niecelność, albo za dużo akcji indywidualnych. W końcówce spotkania gospodarze raz jeszcze wyszli z groźną kontrą - do piłki wyszedł na 20 metr Dawid, ale fatalnie minął się z futbolówką - czwarta bramka dla Kryniczna stała się faktem. Brakowało zdecydowanie gry zespołowej w naszej drużynie, a jedyne co wychodziło to kłótnie z sędzią.

Buła i Gazu odnieśli kontuzje - więc prawdopodobnie straciliśmy kolejnych dwóch obrońców. Dawid wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu pieniędzy i przygód, więc póki co był to jego pożegnalny mecz. Z tego miejsca chciałbym mu bardzo podziękować za walkę w każdym dotychczasowym spotkaniu, za lepsze  i gorsze momenty i życzyć powodzenia na obcej ziemi.

My na boiska wracamy już w kolejną niedzielę - podejmujemy u siebie Dąb Kuraszków.