1 % Podatku na ASTOR

SZANOWNI PAŃSTWO!
Będziemy bardzo wdzięczni jeżeli wybiorą Państwo nasze Stowarzyszenie - Organizację Pożytku Publicznego zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem
KRS - 0000327642  aby przekazać 1% swego podatku.
Przypominamy iż w ten sposób wspierają państwo największą i najstarszą organizację sportową w naszej miejscowości :D
Jak to zrobić? Na naszej stronie w przedziale "Aktualności" podaliśmy instrukcję...
Przed wypełnieniem (PIT-u), lub w razie jakichkolwiek pytań prosimy się z nami skontaktować:

• autor: Wonsky, 2013-10-24 09:58

20 października o 14.30 rozpoczęliśmy mecz w Pęgowie. Była to prawdziwa bitwa boiskowa i pozaboiskowa. Kolejny raz będzie o Głuchowie Górnym głośno. Szkoda tylko, że nie ze sportowego punktu widzenia.

Już na początku wizyty w Pęgowie rozpoczęły się problemy. Na zawody sportowe nie dojechał sędzia. Otrzymaliśmy informację o godz. 14.25, że albo gramy z wylosowanym sędzią, albo czekamy na dojazd sędziego z Oleśnicy co potrwa około godziny. Z racji, że zawodnicy byli już po rozgrzewce i gotowi do gry - obaj trenerzy podjęli decyzję, że zawody odbędą się poprowadzone przez sędziego z losowania. Po chwili poszukiwań okazało się, że praktycznie nikt kto mógłby posędziować zawody z grona przyjezdnych z Głuchowa - nie jest trzeźwy. Tym sposobem zawody poprowadził sędzia z Pęgowa.

Zorza bardzo szybko zepchnęła nas do obrony i już w 5 minucie meczu powinni prowadzić 2:0 - ale raz napastnik gospodarzy popisał się niecelnym strzałem z 7 metrów a za drugim naszym pomocnikiem okazał się słupek. Nasi obrońcy byli widocznie zestresowani bo nie mogliśmy przejąć piłki i zagrać czegokolwiek.. Niestety gra nie wyglądała dobrze, masa strat, brak utrzymania się przy posiadaniu piłki. A Zorza atakowała jak na skrzydłach. Efektem tego była szybko zdobyta bramka. Do dalekiej piłki rzuconej w pole karne ruszył Patryk, krzyknął i mając piłkę w rękawicach - wypuścił ją. To fatalne zagranie zostało z zimna krwią wykorzystane przez graczy Pęgowa. Przegrywaliśmy. Na domiar złego boisko musiał opuścić kontuzjowany Lisu - sędzia nie dopatrzył się groźnego faulu - nasz zawodnik z ogromnie spuchniętą kostką opuścił murawę. Kilka nielicznych sytuacji Głuchowa, festiwal nieskuteczności ze strony Zorzy - tak wyglądała pierwsza połowa meczu.

W przerwie trener nastawił swoich graczy głównie na grę z kontry, gdyż z tak operującym piłką rywalem nie mieliśmy większych szans. Nasz diabelski plan ziścił się w 100%. Po kilku minutach gry po świetnej akcji dwójkowej - Pilski - Wójcikowski oba Mateusze dały nam remis. Pils świetnie zagrał po ziemi do Wójcika a ten z najbliższej odległości silnym strzałem zdobył bramkę. Zaczęła się wymiana ciosów. Pęgów wściekle atakował, ale Patryk kilkukrotnie ratował nas z mega opresji - między innymi broniąc 2 akcje sam na sam. Z kolei u nas świetnej okazji nie wykorzystał Kaziu. Minuty mijały a gracze Pęgowa bili głową w mur. Sędzia przymykał oczy na faule pęgowian co tylko wzmarzało nerwową atmosferę. Hitem było nieuznanie bramki dla Głuchowa po jednej z kontr - pan sędzia dopatrzył się spalonego stojąc - uwaga - tuż za drugim polem karnym. Byłem osobiście na linii spalonego i jestem pewien, że go nie było. Gracze Pęgowa odpowiedzieli bramką z ...40 metrów. Do rzutu wolnego podszedł kapitan Zorzy. Każdy spodziewał się dośrodkowania natomiast gracz zaprezentował strzał życia - piłka wpadł prosto w okienko zaskoczonego Patryka. Nerwowość na boisku była coraz bardziej widoczna - ostre faule z obu stron. W pewnym momencie na 3 minuty przed końcem spotkania Karol został nadepnięty przez rywala - sędzia wykroczenia boiskowego nie widział - zakończyło się przepychanką między piłkarzami. Po chwili sędzia nie doliczając ani minuty - gra była kilka razy przerywana, było kilka zmian w obu drużynach a każda to 30 sekund doliczonego czasu gry. Niestety - zostaliśmy ograbieni z remisu. O ile piłkarze mimo nerwów przyjęli porażkę o tyle reszta "kibiców" nie bardzo.

Nie powinienem o tym pisać bo w sumie nie warto stukać w klawiaturę, ale z drugiej strony czas na kilka słów prawdy.

Takiego buractwa, wieśniactwa, żenady i bezmyślności dawno nie widziałem. Tyczy się to kibiców Głuchowa i graczy Pęgowa. Pijana wataha bezmózgów po końcowym gwizdku wtargnęła na płytę boiska z pretensjami do całego świata o wynik meczu. A że jedyne dwie szare komórki, które akurat się nie zderzyły były zalane alkoholem to bójka zaczęła się w mgnieniu oka. Kilku odważnych chciało pokazać swoją głupotę publicznie - udało im się to w 100%. Nie dość, że dostali po mordach to jeszcze kolejny raz ludzi będą nasz cały zespół mieć za dewiantów i idiotów. Dziwie się też piłkarzom Pęgowa, którzy z kopania leżących pijaków zrobili sobie świetną zabawę - ale to już inna strona medalu - nie każdy grzeszy intelektem. Skończyło się interwencją Policji. Faktycznie było warto. Wynik został niezmieniony a Głuchów będzie na ustach ludzi przez kolejne tygodnie. Mnie żenuje tylko jeden fakt - że osoby które wywołały bójkę to gracze pierwszej lub drugiej drużyny lub osoby, które kibicują i pomagają przy sprawach organizacyjnych. Z całego serca dziękuję Wam za taką postawę i oświadczam, że na meczach proponuję Wam się już nie pojawiać a w szczególności z alkoholem. Zajmijcie się tym co widocznie wychodzi Wam najlepiej - alkoholem i debilnym zachowaniem.